Panucci “turpërohet” nga Jürgen Klinsmann – A2

Panucci “turpërohet” nga Jürgen Klinsmann

Në ndeshjen e mbyllur 3-3 mes legjendave të Gjermanisë dhe Italisë ishte i pranishëm edhe ish-trajneri i Kombëtares shqiptare, Cristian Panucci, ish-mbrojtësi i të kaltërve.

Panucci ishte protagonist në golin e dytë të shënuar na Gjermania në këtë ndeshje legjendash.

Jürgen Klinsmann goditi në drejtim të portës, ndërsa Panucci e shtyu topin në drejtim të rrjetës në tentativë për ta larguar atë.