Përballja e legjendave, spektakël në Gjermani-Itali

Gjermani-Itali është një duel që ka dhuruar spektakël në të gjitha kohërat. E tillë ishte e ndeshja e legjendave, një natë më parë, me dy përfaqësueset që zhvilluan një takim miqësor, sfidë që u mbyll në barazim 3 me 3.

Nga njëra anë yje të Bundesliga-s gjermane nder vite dhe nga ana tjetër emra shumë të njohur të futbollit italian, si Fabio Cannavaro, Angelo Peruzzi, Fabrizio Ravanelli, apo ish-trajneri i Kombëtares shqiptare Cristian Panucci që u aktivizua nga stoli.

Jürgen Klinsmann, Luca Toni apo Francesco Totti ishin protagonistë duke shënuar, ndërsa 6500 te pranishmit ne stadiumin rajonal të Bavarisë, “Sportpark Ronhof Thomas Sommer”, përjetuan emocione të veçanta.

  • LAJMI I FUNDIT | Edi Rama për A2: Nuk do të biem në pesimizëm për negociatat
  • LAJMI I FUNDIT | Edi Rama për A2: Tani kanë hyrë në lojë të gjithë të mëdhenjtë
  • LAJMI I FUNDIT | Rama: Ka një barrikadë nga ana e Francës për të ndryshuar natyrën e procesit
  • LAJMI I FUNDIT | Rama në Bruksel: Ndarje nga Maqedonia? S’jemi në këto kushte