Kapet kokainë me vlerë 3 milionë euro në Itali, arrestohen 3 shqiptarë

3 shqiptarë u vunë në pranga një ditë më parë nga policia italiane në Bolzano pasi iu sekuestruan 12 kilogramë kokainë me vlerë rreth 3 milionë euro.

Lënda narkotike u gjet e fshehur në fundin e dyfishtë të një makine që drejtohej nga një 23 vjeçar shqiptar, rezident në Foggia.

Makina me drogë shoqërohej nga një mjet tjetër ku gjithashtu udhëtonin dy shqiptarë të tjerë. Arrestimi i dy shqiptarëve në mjetin tjetër erdhi pasi policët gjetën një çorape të ngjashme me atë që kishte mbështjellë drogën në makinën e parë.

3 shqiptarët dyshohet se kishin hyrë në Itali nga kufiri tokësor për të shmangur kontrollet dhe dyshimet.

  • LAJMI I FUNDIT | Detaje të reja nga udhëtimi i gazetarit të A2, Jul Kasapi në kampin e ISIS
  • LAJMI I FUNDIT | Dëshmitë e shqiptarëve të bllokuar në kampin e Al Hawl në Siri
  • LAJMI I FUNDIT | Pamje të papublikuara më parë brenda kampit famëkeq të ISIS
  • LAJMI I FUNDIT | Historitë e dhimbshme të shqiptarëve që duan të kthehen në Atdhe
  • LAJMI I FUNDIT | Pas disa orësh ecje në kamp grupi i xhirimit gjeti grupin e shqiptarëve
  • LAJMI I FUNDIT | Ermir Gjinishi: Brenda kampit mund të ketë dhe ish luftëtarë të ISIS