Turqi-Shqipëri, publikohen formacionet. Reja lë Roshin në stol – A2

Turqi-Shqipëri, publikohen formacionet. Reja lë Roshin në stol

shqiperia 1 600x338

Shqipëria përballet sot ndaj Turqisë për të mbajtur gjallë shpresën e kualifikimit për në “EURO 2020”.

Formacionet zyrtare të ndeshjes janë publikuar, ku nuk mungojnë surprizat. Trajneri Edi Reja ka lënë në stol Odise Roshin, ndërkohë që ka preferuar nga minuta e parë Veselin dhe Dermakun.

Formacionet:

TURQIA: Mert Gunok, Zeki Çelik, Demiral, Emre Belozoglu, Ozan Tufan, Cenk Tosun, Çalhanoglu, Umut Merash, Mahmut Tekdemir, Burak Jilmaz, Kan Aihan. Trajner: Senjol Gynesh.

SHQIPËRIA: Strakosha, Gjimshiti, Dermaku, Ismajli, Veseli, Bare, Gjasula, Lenjani, Memushaj, Cikalleshi, Manaj. Trajner: Edi Reja.