Debutuesi kuqezi, Lorenc Trashi, nga ëndrra me Kombëtaren tek e ardhmja

Ndeshja e parë me Shqipërinë dhe menjëherë gol. Lorenc Trashi shkëlqeu në debutimin me fanellën kuqezi dhe pasi rrëfeu emocionet e kësaj paraqitje, sheh nga e ardhmja, duke nisur nga vazhdimësia me Kombëtaren te karriera në ligat europiane.

Ylli i Partizanit mendon se ky ishte vetëm hapi i parë dhe kërkon të vazhdojë të ndihmojë ekipin kuqezi.

Aktivizimi i Trashit konfirmon besimin e trajnerit Reja dhe stafit te lojtarët e kampionatit shqiptar. Paraqitja e shkëlqyer në kualifikueset e Euro 2020, mund ti shërbejë 27-vjeçarit përhapin e madh në karrierë.