Volejboll për femra, Partizani drejt një suksesi historik

partizani volejboll femra 1100x620

Partizani luan sot takimin e kthimit të vlefshëm për turin e parë të Champions League.

Bëhet fjalë për femrat e volejbollit, të cilat kanë fituar takimin e parë 3-1 ndaj boshnjakeve të Jedinsvo Bërçkos dhe janë me njërën këmbë në raundin tjetër.

Vajzat e kuqe sfidojnë pasditen e sotme në transfertën boshnjake rivalet e tyre. Partizani mund të arrijë një sukses historik edhe nëse humb me shifrat 3-2.