Nuk u hapën negociatat, Ansa: Dorëhiqet kryeministri i Maqedonisë së Veriut

KR MAQEDONI ZAEV frame 131 1100x620

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, ka dhënë dorëheqjen.

Lajmin e bën të ditur agjencia italiane e lajmeve Ansa.

Dorëheqja vjen pasi vendet anëtare të BE-së nuk arritën marrëveshje për nisjen e negociatave të anëtarësimit me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërisë.

Nga Shkupi ende nuk ka konfirmim zyrtar, por po shqyrtohen të gjitha opsionet.