Pochettino nuk e ka vendin e sigurtë, Tottenham ka gati dy zëvendësues të mundshëm

pochettino 1100x620

Mauricio Pochettino nuk është aspak i sigurtë në stolin e Tottenham, me ecurinë e fundit të londinezëve.

“Spurs”, sipas “The Sun”, vijojnë të mbajnë gjallë shpresat se vendin e tij mund ta zërë Jose Mourinho. Një tjetër pistë e nxehtë është edhe Massimiliano Allegri që duhet të zgjedhë mes United dhe Tottenham.

“Nuk e flas ende mirë anglishten, por po përmirësohem”, janë fjalët që e afrojnë edhe më shumë trajnerin italian në gadishullin britanik.