Te PSG argëtohen me kundërshtarët, Di Maria realizon gol spektakolar

dimariaaaa 1100x620

Pas ndeshjeve të Kombëtarëve, ka nisur këtë të premte edhe Ligue 1 në Francë, me ndeshjen e parë të kësaj jave Nice-PSG.

Edhe pse kampionët kanë zbritur në fushën e lojës pa yjet e ekipit Neymar e Mbappe, sërish ata shkëlqejnë dhe argëtohen.

Di Maria ka qenë spektakolar që në nisje të takimit, duke realizuar fillimisht pas një asisti të Icardi-t, ndërsa në minutën e 21 ka realizuar një kryevepër, duke treguar një teknikë të jashtëzakonshme.