Ronaldinho feston rikthimin në fushë me një pasim magjik

19879734 7587697 image m 11 1571394535260 600x338

Ishte trumbetuar si rikthimi i madh i Ronaldinho-s në futboll në moshën 39-vjeçare dhe në fakt ylli brazilian tregoi se ka ende për të dhënë.

Ishte një ndeshje miqësore, me kolumbianët e Santa Fe, pas thuajse një vit tërheqje nga futbolli, por braziliani e festoi me një pasim magjik duke i dhuruar shokut të skuadrës mundësinë për të shënuar një gol të lehtë. Me kokën nga një anë, braziliani dërgoi topin nga krahu tjetër, duke kaluar të gjithë mbrojtësit kundërshtar.