Vatër zjarri pranë Uzinës së Mjekësit në Elbasan

zjarr amazone 1 1100x620

Një vatër zjarri është regjistruar pasditen e së shtunës në zonën e Mjekësit në Elbasan.

Vatra e zjarrit ishte shumë pranë Uzinës së Mjekësit, por ndërhyrja në kohë e forcave zjarrfikëse bëri të mundur lokalizimin e flakëve dhe shuarjen e tyre.

Zjarri dogji një sipërfaqe të vogël me shkurre dhe nuk u shënuan dëme të tjera, ndërkohë që kanë nisur hetimet për zbulimin e shkaqeve të tij.