Aksidenti në tunelin e Krrabës/ Viktima, vëllai i deputetes socialiste

Një aksident i rëndë rrugor ndodhi mbrëmë në aksin Tiranë-Elbasan, ku humbi jetën një person. 

Aksidenti ndodhi në tunelin e Krrabës, ku një mjet i tonazhit të rëndë u përplas me një makinë Seat Ibiza, e cila shpërtheu në flakë pasi ishte me gaz.

Si pasojë e përplasjes së fuqishme humbi jetën Elton Maçolli.

Mësohet se 37-vjeçari ishte nënoficer dhe punonte teknik në bordin e helikopterëve në Farkë. Deputetja Blerina Gjylameti është motra e tij.

 • LAJMI I FUNDIT | Meta: Kallëzim penal kundër Ardian Dvoranit, kryetar i KED
 • LAJMI I FUNDIT | Meta: Dvorani ka shpërdoruar detyrën, shkelje të rënda
 • LAJMI I FUNDIT | Meta: Kreu i KED do të kallëzohet edhe për “përvetësim titulli”
 • LAJMI I FUNDIT | Meta: KED është organ kolegjial, jo personal
 • LAJMI I FUNDIT | Kallëzimi penal për Dvoranin do të depozitohet të hënën
 • LAJMI I FUNDIT | Presidenti Meta: Prokuroria të tregojë integritet në këtë moment të rëndësishëm
 • LAJMI I FUNDIT | Ilir Meta: Prokuroria të hetojë të personat e përfshirë në këtë akt mafioz
 • LAJMI I FUNDIT | Ilir Meta: I bëj thirrje Ramës të mos i keqpërdorë më Shtetet e Bashkuara
 • LAJMI I FUNDIT | Ilir Meta: Kushtetutën e kemi bërë me SHBA, BE dhe Komisonin e Venecias
 • LAJMI I FUNDIT | Presidenti Meta: Përndryshe do të ketë hetim ndërkombëtar për këtë çështje
 • LAJMI I FUNDIT | Meta: Do të ketë edhe dënim ndërkombëtar, pasi u bllokua për dy vjet KED