Mblidhet Kryesia e PS, më 16 nëntor zgjidhen krerët e rinj në rrethe

selia e ps 600x338

Është mbledhur mëngjesin e kësaj të hëne Kryesia e Partisë Socialiste, e drejtuar nga kryeministri Edi Rama.

Burime nga PS bëjnë me dije se në këtë mbledhje është diskutuar për zgjedhjet e brendshme në parti. Sipas të burimeve më 16 nëntor do të votohet për kryetarët e rinj të partisë në të 61 bashkitë e vendit.

Ashtu si edhe në vitet e fundit, në këto zgjedhje do të zbatohet parimi një anëtar një votë dhe do të votohet dhe për delegatët e Kongresit që pritet të mbahet në fillim të vitit të ardhshëm.