Topi i Artë, “France Football” publikon listën me 30 futbollistë – A2

Topi i Artë, “France Football” publikon listën me 30 futbollistë

“France Football” ka shpallur listën e 30 futbollistëve që janë në garë për fitimin e “Topit të Artë 2019”.

Mes emrave të shumtë nga skuadrat që lanë gjurmë sezonin që lamë pas, favoritë mbeten pa diskutim, Cristiano Ronaldo, i cili vijon të thyejë rekorde të njëpasnjëshme.

Leo Messi, i shpallur së fundi “Lojtari më i mirë” nga FIFA, dhe Virgil van Dijk, kampion Europe me Liverpool.

Konkurrenca duket e madhe nisur nga sukseset individuale të futbollistëve. Për Messin dhe Ronaldon, çmimi i këtij viti është një sfidë më vete sepse të dy futbollistët garojnë për “Topin e Artë” numër gjashtë në karrierën e tyre.

Ai që do të pasojë fituesin në fuqi, Luka Modriç, do të mësohet në mbrëmjen gala të 2 dhjetorit në kryeqytetin francez.

  • LAJMI I FUNDIT | 20 raste të reja me koronavirus në Shqipëri në 24 orët e fundit
  • LAJMI I FUNDIT | Humb jetën një tjetër person nga koronavirusi, shkon në 13 numri i viktimave
  • LAJMI I FUNDIT | MSH: 77 persona në spitalin Infektiv, 8 në terapi intensive, 3 të intubuar
  • LAJMI I FUNDIT | MSH: 8 të shëruar në 24 orët e fundit, 52 në total
  • LAJMI I FUNDIT | MSH: 129 raste në Tiranë, 26 në Durrës, 4 në Lushnje, 5 në Elbasan
  • LAJMI I FUNDIT | MSH: 23 raste në Fier, 4 në Kavajë, 2 në Rrogozhinë, 15 në Korçë
  • LAJMI I FUNDIT | MSH: 5 raste në Vlorë, 8 në Shkodër, 5 në Lezhë, 1 në Berat
  • LAJMI I FUNDIT | MSH: 2 raste në Has, 5 në Krujë, 4 në Tropojë, 3 në Pikë, 2 në Mirditë