Volkswagen Golf 8, njihuni me brezin e tetë të makinës së famshme gjermane

Mbrëmjen e kaluar në Volfsburg, Volkswagen ka prezantuar makinën e re Golf 8.

Edhe pse nuk ka ende një datë zyrtare se kur mund të blihet, me shumë mundësi shitjet do të nisin gjysmën e dytë të vitit të ardhshëm.

Golf është makina më e shitur e markës gjermane.

  • LAJMI I FUNDIT | Një ekip i A2 ka hyrë në kampin famëkeq të ISIS në Siri
  • LAJMI I FUNDIT | Kampi i Al Hol u bë i njohur për shkak të vogëlushit Alvin Berisha
  • LAJMI I FUNDIT | Në kampin e Al Hol jetojnë 74 mijë persona, mes tyre dhe shqiptarë
  • LAJMI I FUNDIT | A2 po ndjek nga afër historinë e këtyre njerëzve të lënë në mëshirë të fatit
  • LAJMI I FUNDIT | Gazetari Jul Kasapi e operatori Indrit Myftari janë në Siri, pranë kampit Al Hol