Kurti dhe Osmani në një tavolinë: Bashkëpunimi është përkushtimi ynë

kurti2 1100x620

Lideri i Vetëvendosjes dhe njëkohësisht kandidati për kryeministër i Kosovës Albin Kurti ka postuar në rrjetet sociale një fotografi teksa takohet me Vjosa Osmanin, që në zgjedhjet e 6 Tetorit ishte kandidatja e Lëvizjes Demokratike të Kosovës për postin e kreut të ekzekutivit.

Bashkë me Vjosën biseduam sot për përgatitjet për qeverisjen e re dhe sfidat që na presin. Kosova do të dalë nga kriza…

Gepostet von Albin Kurti am Mittwoch, 30. Oktober 2019

Kurti shkruan se dy liderët kanë diskutuar “për përgatitjet për qeverisjen e re dhe sfidat që na presin. Kosova do të dalë nga kriza dhe do të përparojë. Bashkëpunimi ynë është përkushtimi ynë”.

Para zgjedhjeve, mes dy politikanëve aleatë kishte patur diskutime mbi lidershipin e mundshëm në rast fitoreje, por ngjarjet e fundit tregojnë se këto probleme janë tashmë të kaluara.