Prokurori që u plagos në atentat u takua një ditë më parë me kreun e ONM

Untitled collage 2 1100x620

Prokurori i Durrësit, Arjan Ndoja, i cili mbeti i plagosur gjatë një atentati me armë zjarri në pasditen e së premtes është takuar një ditë më parë me kreun e Operacionit Ndërkombëtar të Monitorimit në procesin e vettingut, Theo Jacobs.

Burime nga Prokuroria e Durrësit për gazetaren e A2, Anduena Llabani, bëjnë me dije se kreu i ONM dhe prokurori Ndoja kanë biseduar në lidhje me çështjen e ndjeshme për tokat në Gjirin e Lalëzit.

Takimi ka ndodhur në zyrën e prokurorit Ndoja dhe ka zgjatur për më shumë se 1 orë e 30 minuta.