Kukësit i mjafton një gol ndaj Flamurtarit, merr përkohësisht kreun e renditjes

kukesi

Kukësi fitoi ndaj Flamurtarit falë një goli të Mirlind Dakut në javën e 11 të Kategorisë Superiore.

Në sfidën e zhvilluar në “Roza Haxhiu” të qytetit të Lushnjës, të besuarit e Shpëtim Duros vuajtën jo pak, ndonëse përballë kishin Flamurtarin e vendit të fundit dhe me probleme të shumta sportive e organizative.

Me këtë sukses, verilindorët ngjiten përkohësisht në krye të renditjes me 18 pikë, aq sa Partizani e Tirana, por me të kuqtë që duhet ende të luajnë ndeshjen e tyre.