Seria A, Cagliari mposht Atalantën dhe nis të ëndërrojë Champions-in

Cagliari ka fituar në fushën e Atalantës me rezultatin 0-2 dhe e barazoi në vendin e katërt të renditjes së Serisë A ekipin e drejtuar nga Gasperini.

Miqtë kaluan në avantazh pas një devijimi të Palominos me dorë brenda zonës, ndërsa pak para fundit të pjesës së parë Atalanta mbeti me 10 futbollistë, pasi Ilicic kreu një gjest antisportiv që u ndëshkua me karton të kuq nga arbitri.

Në fillim të pjesës së dytë Cagliari gjeti edhe golin e dytë, me anë të Oliva.

  • LAJMI I FUNDIT | A2 sjell histori të reja nga shqiptarët e bllokuar në Siri
  • LAJMI I FUNDIT | A2 vjen me dëshmitë e familjarëve të grave dhe fëmijëve në Al Hawl
  • LAJMI I FUNDIT | A2 udhëtoi në shtëpinë e Osamës, vogëlushit që ndodhet në Al Hawl
  • LAJMI I FUNDIT | Pas reportazhit të A2, Osamën e njohu xhaxhai i tij që jeton në Gostivar