I dënuar për prodhim e shitje narkotikësh, pranga 29-vjeçarit

policia arrestime 1100x620

Një 29 vjeçar, i shpallur në kërkim për prodhim dhe shitje të lëndëve narkotike, u arrestua nga forcat e policisë të Komisariatit të Malësisë së Madhe, në kuadër të operacionit të koduar “Ivanaj”.

Pas informacioneve të marra në rrugë operative u bë i mundur arrestimin i 29-vjeçarit A.R., të cilin Shkodrës e kishte dënuar në qershor të këtij viti me 4 vjet e 8 muaj burg për vepra penale që lidhen me fushën e narkotikëve

Materialet në ngarkim të shtetasi A.R. i kaluan Prokurorisë së Shkodrës, për veprime të mëtejshme procedurale.