Kombinim i dyshes shqiptare në Kroaci, Uzuni-Tuci festojnë golin me shqiponjë

shqiptaret kroaci 1100x620

Lokomotiva e Zagrebit ka fituar ditën e sotme me rezultatin 2-1 Varazdinit dhe një prej golave u shënua nga 19-vjeçari shqiptar Indrit Tuci.

Talenti shqiptar shënoi në minutën e 57 pas një asisti të Myrto Uzunit. Dy shqiptarët dhe më pas festuan me shqiponjë.

Ky është goli i dytë i Tucit me fanelën e Lokomotivës së Zagrebit.