Moti i keq në Romë shoqërohet me përmbytje të rrezikshme, rrëzohen pemët

U cilësua si një bombë uji, stuhia që goditi Romën të dielën. Përmbytje të rrezikshme e bllokime rrugësh u shënuan në disa zona të kryeqytetit, ndërsa erërat e forta rrëzuan pemët.

Situata në Romë dhe Lazio u përkeqësua gjatë pasdites, kur niveli i detit u rrit dhe shkulmet e erës u intensifikuan.

Nënkalimet u zhytën në ujë , ndërsa zjarrfikësve ju desh t’iu përgjigjeshin qindra thirrjeve për ndihmë. Dhjetëra automjete mbetën të bllokuara në rrugët e përmbytura. 

  • LAJMI I FUNDIT | Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha bashkëbisedim me gazetarët
  • LAJMI I FUNDIT | Basha: Rama tentoi të kapte dhe vendin në Kushtetuese që i takon presidentit
  • LAJMI I FUNDIT | Kreu i PD, Lulzim Basha: Vendi po noton në paligjshmëri totale
  • LAJMI I FUNDIT | Basha: Rama e ka jetike të kapë Kushtetuese pasi ajo do shqyrtojë 30 qershorin
  • LAJMI I FUNDIT | Basha: Rama për interesin e pushtetit po bllokon rrugën evropiane