Moti i keq, tragetet e linjës Bari-Durrës, pritet të mbërrijnë me vonesë

Moti i keq përveç problemeve në qarkullimin rrugor ka shkaktuar vonesa dhe në transportin detar.

Autoriteti Portual i Durrësit bën me dije se për shkak të situatës meteorologjike tragetet e linjës Bari-Durrës janë nisur nga brigjet italiane mëngjesin rreth orës 06:30 dhe pritet të mbërrijnë në  Durrës, me pak vonesë, mesditën e sotme.

Ndërkohë, tragetet “AF Francesca” dhe “Rigel III” janë nisur pa probleme nga Durrësi drejt Barit mesnatën e kaluar.

  • LAJMI I FUNDIT | Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha bashkëbisedim me gazetarët
  • LAJMI I FUNDIT | Basha: Rama tentoi të kapte dhe vendin në Kushtetuese që i takon presidentit
  • LAJMI I FUNDIT | Kreu i PD, Lulzim Basha: Vendi po noton në paligjshmëri totale
  • LAJMI I FUNDIT | Basha: Rama e ka jetike të kapë Kushtetuese pasi ajo do shqyrtojë 30 qershorin
  • LAJMI I FUNDIT | Basha: Rama për interesin e pushtetit po bllokon rrugën evropiane