Atentati në Durrës, Rama reagon pas arrestimit të një të dyshuari

426439c3 439e 4282 af7e c31e9213f048 1100x620

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas arrestimit të një personi, të dyshuar si autor i atentatit në Durrës, ku mbeti i plagosur Prokurori i këtij qyteti, Arjan Ndoja.

“Përshëndes me respekt punën e shkëlqyer të Policisë së Shtetit për zbardhjen e ngjarjes kriminale, ku u implikua edhe prokurori i Durrësit”, shkruan Rama në Twitter.

Kryeministri paralajmëroi edhe masa speciale kundër grupit që ai e ka quajtur KÇK (kap çfarë të kapësh), në të cilin ka futur, siç ka thënë ai, “prokurorët që nuk e kanë kaluar vetting-un, që e dinë se nuk do ta kalojnë vetting-un”.

“Do t’i nxjerrim “ujë të zi” foleve të krimit të organizuar dhe do të reagojmë frontalisht ndaj gjykatësve e prokurorëve të inkriminuar, që duan “të kapin ç’të kapin”, deri ditën kur kanë radhën e spastrimit nga Vetting-u”, shkroi Rama.

Për ngjarjen, Policia ka arrestuar deri tani një person të dyshuar si autor, 34-vjeçarin Redjan Rrahja.