Sekuestrohet një sasi e madhe kokaine në portin italian

Policia në Reggio Calabria, në bashkëpunim me agjencinë e doganave bëjnë me dije se kanë sekuestruar 61 kg lënde narkotike të llojit kokainë në portin e Gioia Tauro.

Sipas burimeve zyrtare, kokaina e sekuestruar ishte me një cilësi tepër të lartë dhe u gjet e fshehur në dy paketime në një ngarkesë me mish të ngrirë që vinte nga Brazili.

Dyshohet se lënda narkotike kishte si destinacion kryesor tregun e Azisë lindore. Nëse kokaina do të dilte në treg vlera e saj do të arrinte në 12 milionë euro.

  • LAJMI I FUNDIT | Një vend dy anëtare në Kushtetuese, Meta: S’ka afat për Presidentin
  • LAJMI I FUNDIT | Presidenti Meta: Kemi dy vite pa Kushtetutë
  • LAJMI I FUNDIT | Meta: Është detyra e KED-it të rregullojë listat e vakancave të kandidatëve