Shkarkimi i prokurorit të Krimeve të Rënda, Salianji: U keqpërdor për të shpëtuar vëllain e ministrit

b410a83d 035e 4368 a753 47788761d4c3 1100x620

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji ka reaguar pas vendimit të Komisionit të Pavarur të Kualifikimit për shkarkimin e prokurorit të Krimeve të Rënda, Përparim Kulluri.

Sipas Salianjit, ku është rasti i radhës që tregon sesi pushteti i Edi Ramës i keqpërdor prokurorët kundër opozitës dhe pastaj i flak jashtë sistemit me vetting.

“Njësoj si kolegu i tij, Gent Osmani, edhe Përparim Kulluri u keqpërdor nga Rama dhe Xhafaj për të shpëtuar Agron Xhafajn nga akuza e trafikut të drogës dhe për të ngritur akuzë kundër denoncuesve, opozitës, medias dhe bashkëpunëtorit të drejtësisë dhe medias për të denoncuar trafikun e drogës nga vëllai i ministrit të  Brendshëm. Kushdo që bën pazar me pushtetin kundër ligjit, do te mbajë përgjegjësi!”, shkruan Salianji në Facebook.