Binjaket po “pushtojnë” botën e modës

Nëse nuk ke një stil të veçantë, atëherë vështirë të quhesh një supermodele. Por nëse ke një binjake, atëherë është një lajm i shkëlqyer.

Binjaket gjermane Inka dhe Neele Hoeper, 25 vjeçe, ishin të përzgjedhurat për të veshur fustanet Elizabethan e kjo gjë po ndodh shpesh së fundmi. Ato zbuluan për “Daily Mail” se qëndrojnë aq pranë njëra-tjetrës sa nuk kanë pasur kurrë një të dashur.

“Shumë njerëz thonë se jemi shumë të çuditshme. Trupat tanë lëvizin së bashku, ne mendojmë njësoj, përfundojmë fjalitë e njëra-tjetrës dhe kemi të njëjtat ëndrra”, shprehen binjaket gjermane.

Këto janë disa nga detajet që i bëjnë edhe më të kërkuara binjaket në industrinë e modës, ndërsa ato kanë me milionë ndjekës në llogaritë e tyre në rrjetet sociale.

Në fotogaleri mund shihni edhe binjake të tjera të cilat kanë pasur sukses në rrjetet sociale e më pas edhe në modë.

  • LAJMI I FUNDIT | Koronavirusi në Shqipëri, 3 viktima në 24 orët e fundit
  • LAJMI I FUNDIT | Koronavirusi në Shqipëri, 141 raste të reja në 24 orët e fundit
  • LAJMI I FUNDIT | Koronavirusi në Shqipëri, 72 të shëruar në 24 orët e fundit
  • LAJMI I FUNDIT | MSH: 116 persona në spital, 20 në terapi intensive, 4 të intubuar