Skënderbeu sulmon Federbet dhe Sport Radar

skenderbeu 2 600x338

Skënderbeu, me anë të një postimi në faqen zyrtare në Facebook, ka sulmuar Federbet dhe Sport Radar.

Klubi korçar ka akuzuar dy kompanitë që me dyshimet e tyre ishin përcaktuese në vendimin e UEFA-s për të përjashtuar 10 vite nga të gjitha kompeticionet ndërkombëtare Skënderbeun.

Skënderbeu ka postuar disa artikuj ku thuhet se këto kompani kanë lidhje me mafian.

– https://it.businessinsider.com/scommesse-clandestine-il-pe…/

– https://www.avvenire.it/…/…/scommesse-e-sport-vecchi-veleni…

– https://www.avvenire.it/…/sport-e-scommesse-online-ecco-le-…

Si ka mundësi që Skënderbeun duan ta “djegin” këto kompani dhe disa persona të cilët dyshohen dhe janë nën hetime për lidhje me mafjen? Nga Sportradar deri tek Presidenti i Federbet i cili ka sulmuar personalisht Skënderbeun…Ka dhe nga ata që kërkojnë dhomave private prova kundrejt pagesave ilegale… Drejtësia nuk do të vonojë”, lexohet në postimin e Skënderbeut.

  • LAJMI I FUNDIT | Koronavirusi në Shqipëri, asnjë humbje jete në 24 orë
  • LAJMI I FUNDIT | Koronavirusi në Shqipëri, 12 raste të reja në 24 orë
  • LAJMI I FUNDIT | Koronavirusi në Shqipëri, 19 të shëruar në 24 orë