As Messi dhe as Cristiano, Henry zgjedh 5 futbollistët më të mirë të historisë

henry 1100x620

Thierry Henry zgjodhi klasikët në vend të ish-shokut të tij të ekipit te Barcelona, Leo Messi, kur u pyet për 5 lojtarë që do të zgjidhte për një ndeshje kalçetoje.

Në formacionin imagjinar nuk bën pjesë as Cristiano Ronaldo.

“Do të thoja Pele, Maradona, Cruyff, Beckenbauer dhe Michael Laudrup. Kurrë nuk e kam kuptuar. Laudrup ka qenë shumë i nënvlerësuar. Kur flet për ajkën e futbollit, emri i tij duhet të jetë gjithmonë aty”, tha ish-sulmuesi i Arsenalit, Barcelonës dhe kombëtares franceze.