“Paqe” në derbin e Shqipërisë

Tirana dhe Vllaznia kanë barazuar 0-0 në ndeshjen e parë të javës së 12 të Kategorisë Superiore.

Me stadiumin “Selman Stërmasi” të boshatisur, bardheblutë dhe kuqeblutë patën raste të mira për shënim, por në fund ndanë nga një pikë që u vlen pak të dyja ekipeve.

Me këtë barazim, Tirana ngjitet në vendin e tretë me 19 pikë, ndërsa Vllaznia renditet e shtata me 16 pikë.

Nesër do të luhen ndeshjet Bylis-Skënderbeu dhe Luftëtari-Teuta, ndërsa të dielën do të luhen takimet Laçi-Kukësi dhe Flamurtari-Partizani.

  • LAJMI I FUNDIT | Burime nga Presidenca: Meta fton Besnik Muçin në takim
  • LAJMI I FUNDIT | Burime nga Presidenca: Takimi Meta-Muçi, për situatën e krijuar për rastin e tij
  • LAJMI I FUNDIT | Pas takimit Meta-Muçi, pritet një sqarim zyrtar për mediat nga Presidenca
  • LAJMI I FUNDIT | Besnik Muçi u shkarkua nga detyra në shkallën e dytë të vetting-ut
  • LAJMI I FUNDIT | Besnik Muçi u emërua anëtar i Gjykatës Kushtetuese nga Presidenti Meta