Portier nga halli, 8 futbollistë si Kyle Walker

Kyle Walker tërhoqi vëmendjen në barazimin 1-1 të Manchester City ndaj Atalanta mbrëmjen e së mërkurës, kur veshi dorezat dhe luajti portier.

Mbrojtësi i djathtë u përdor në portë nga Guardiola pasi Claudio Bravo, i cili kishte zëvendësuar gjatë ndeshjes të dëmtuarin Ederson, u ndëshkua me karton të kuq në pjesën e dytë.

Aftësitë si portier të Walker u provuan sapo hyri në fushë dhe mbrojtësi anglez arriti të presë me vështirësi një goditje dënimi, duke ruajtur një pikë për kampionët në fuqi të Anglisë.

Por, 29-vjeçari nuk është i vetmi lojtar fushe që ka luajtur në portë. Ne do t’ju sjellim rastet e tjera që kanë bërë bujë.

  • LAJMI I FUNDIT | Ministria e Shëndetësisë raporton 14 raste të reja me koronavirus
  • LAJMI I FUNDIT | Ministria e Shëndetësisë: Shumica e rasteve të reja janë simptomatikë
  • LAJMI I FUNDIT | MSH: Rastet e reja në Tiranë, Shkodër, Krujë dhe Durrës
  • LAJMI I FUNDIT | MSH: Numri total i të prekurve me koronavirus ka arritur 1246