Foto nga Arena Kombëtare, zhvillohet ndeshja testuese

Stadiumi “Arena Kombëtare” ka hapur dyert për herë të parë për tifozët, në ndeshjen testuese mes skuadrave të femrave të Apolonisë dhe Vllaznisë. Takimi nisi në orën 19:00, ndërsa mësohet se me kërkesë të UEFA-s u shpërndanë edhe 10 mijë bileta për tifozët. Ky ishte testi para ndeshjes eliminatore me Francën, ku do të bëhet edhe inaugurimi i stadiumit. Të pranishëm në këtë ndeshje pritet të jenë me mijëra tifozë, duke vendosur edhe një rekord për një ndeshje të futbollit të femrave.