Maratona e Athinës, 17 pjesëmarrës përfundojnë në spital

U zhvillua të shtunën maratona e Athinës që numëron edicionin e 37 të saj.

Megjithatë, ajo që bëri më shumë bujë në mediat vendase ishte lëndimi i jo pak por 17 pjesëmarrësve, të cilët u dërguan menjëherë në spital për trajtim mjekësor. Të shtruarit në spital u trajtuan për probleme kardiovaskulare dhe lëndime gjymtyrësh. Ndihma e parë, ndërkohë, iu dha plot 300 pjesëmarrësve.

Ky edicion regjistroi 20 mijë garues nga e gjithë bota dhe sikurse edhe herët e tjera përbëri problem bllokimi i trafikut në një kryeqytet si Athina që e vuan atë.

  • LAJMI I FUNDIT | Burime nga Presidenca: Meta fton Besnik Muçin në takim
  • LAJMI I FUNDIT | Burime nga Presidenca: Takimi Meta-Muçi, për situatën e krijuar për rastin e tij
  • LAJMI I FUNDIT | Pas takimit Meta-Muçi, pritet një sqarim zyrtar për mediat nga Presidenca
  • LAJMI I FUNDIT | Besnik Muçi u shkarkua nga detyra në shkallën e dytë të vetting-ut
  • LAJMI I FUNDIT | Besnik Muçi u emërua anëtar i Gjykatës Kushtetuese nga Presidenti Meta