Shpërndante drogë në zonën e “Ish parkut”, i kapen doza dhe para

Forca e Posaçme Shqiponjat dhe Shigjetat në bashkëpunim me Komisariatin e Policisë Nr. 2 dhe Seksionin për Hetimin e Narkotikëve vunë në pranga një person, i akuzuar për shpërndarje të lëndëve narkotike në doza të vogla.

Në përfundim të operacionit të koduar “Furnitori” u arrestua në zonën e ish parkut 25 vjeçari K.Dh. të cilit iu sekuestrua një sasi kanabis sativa, e ndarë në doza, si dhe para të përfituara nga shitja e kësaj lënde narkotike.

Forcat e policisë lokalizuan vendndodhjen e shtetasit të lartpërmendur duke bërë kapjen në flagrancë të tij në orët e vona të mbrëmjes së djeshme në zonën e ish-parkut të autobusave, në rrugën “Ndre Mjeda”.

  • LAJMI I FUNDIT | Burime nga Presidenca: Meta fton Besnik Muçin në takim
  • LAJMI I FUNDIT | Burime nga Presidenca: Takimi Meta-Muçi, për situatën e krijuar për rastin e tij
  • LAJMI I FUNDIT | Pas takimit Meta-Muçi, pritet një sqarim zyrtar për mediat nga Presidenca
  • LAJMI I FUNDIT | Besnik Muçi u shkarkua nga detyra në shkallën e dytë të vetting-ut
  • LAJMI I FUNDIT | Besnik Muçi u emërua anëtar i Gjykatës Kushtetuese nga Presidenti Meta