Futbollisti u tregon tifozëve racistë gishtin e mesit, ndëshkohet me karton të kuq

taison ok 600x338

Taison, futbollisti brazilian i Shakhtar Donetsk, u ndëshkua me karton të kuq pasi gjuajti topin në drejtim të tifozëve të Dinamos së Kievit dhe u tregoi atyre gishtin e mesit.

Ngjarja ndodhi pasi tifozët kishin disa minuta që po i drejtonin lojtarit kore raciste.

Në daljen nga fusha, Taison u ngushëllua jo vetëm nga shokët e ekipit, por edhe nga kundërshtarët.

Pas ndeshjes, Shakhtar Donetsk dhe Dinamo Kiev dënuan racizmin në rrjetet sociale respektive.