Hedh përtokë trajnerin kundërshtar, shpërthen kaosi në ndeshjen e Bundesligës

bundes 1100x620

Ishte fundi i ndeshjes dhe ndoshta mbrojtësi i Eintracht ishte i turbulluar, duke menduar se po luante… regbi.

 Në një moment David Abraham drejtohet të marrë topin dhe  godet me forcë trajnerin kundërshtar, Christian Streich. Stoli i Frajburgut nuk mund të rri i qetë, dhe fillon kaosi, me lojtarët që fillojnë të përballen njëri me tjetrin.

Arbitri dënoi me të kuqe Abrahamin “regbist” si dhe Grifon e Frajburgut, më gjaknxehti në mbrojtjen e “nderit” të trajnerit të tij. Ndeshja mbaroi 1-0 për Frajburgun.