Apple prezanton laptopin me “tastierë magjike” – A2

Apple prezanton laptopin me “tastierë magjike”

Apple, pas shumë vitesh që ishte në prodhim, ka prezantuar më në fund laptopin e ri MacBook Pro.

Pajisja ka një monitor Retina Display 40 cm, procesor të fundit 8-core, 64 GB memorie dhe një dizajn të ri.

Në komunikatën për shtyp, Apple thotë se “tastiera magjike” e këtij laptopi do ju bëjë që të jetoni një “eksperiencë të rehatshme, të kënaqshme dhe të qetë” gjatë kohës kur punoni.

Ky është laptopi i parë i Apple që nga viti 2016 dhe kushton 2399 dollarë, një çmim i ngjashëm me atë të paraardhësit MacBook 15.

Apple ka njoftuar gjithashtu se në dhjetor do të nxjerrë në shitje “kompjuterin më të fuqishëm të prodhuar ndonjëherë”, Mac Pro, që do të kushtojë 6000 dollarë.