Tërmeti me magnitudë 7.1 trondit Indonezinë

Untitled collage 4 22 1100x620

Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 7.1 Rihter ka goditur pasditen e së enjte rajonin e Moluccas në Indonezi. Lëkundjet kanë qenë tepër të fuqishme dhe autoritetet kanë nxjerrë një alarm për tsunuami.

Qindra banorë kanë braktisur banesat e tyre dhe deri në këto momente nuk raportohet për të lënduar apo dëme.  

Epiqendra e tërmetit ka qenë 176 km në lindje të Manados në një thellësi 52 km.