Ndryshime të minutës së fundit në Kombëtare, Qose titullar

albanian football team 600x338

Tekniku Edi Reja ka ndryshuar në minutat e fundit dy elementë nga formacioni që do të përballet me Francën.

Sipas informacioneve, Shqipëria do të rreshtohet me skemën 5-3-2-, ku në portë do të jetë sërish Etrit Berisha dhe jo Strakosha siç u mendua fillimisht ndërkohë që në mbrojtje Hysaj dhe Lenjani në krah do të ndihmojnë Ismajlin, Dermakun dhe Gjimshitin.

Në mesfushë, Bare, Gjasula dhe Qose do të mundohen të krijojnë raste për dyshen e sulmit Manaj-Balaj.  

Surpriza Qose do të zëvendësojë Memushajn, një ëndërr për lojtarin qëlluan me sllovakët e Ruzomberok.