Të shtëna në qendrën tregtare, 3 viktima në SHBA

oklahoma 600x338

Një person ka shtënë me armë zjarri në një qendër tregtare në Oklahoma të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, duke shkaktuar vdekjen e dy personave përpara se të vriste veten.

Sipas policisë, një burrë dhe një grua u vranë brenda makinës së tyre të parkuar përpara një Walmart dhe më pas agresori u vetëvra.

Sipas NBC, viktimat njiheshin me njëri-tjetrin.