Zyrtare: Carmelo Anthony kthehet në NBA

melo anthony 1100x620

Carmelo Anthony, disa javë pas fillimit të sezonit 2019-2020 në NBA, më në fund ka gjetur skuadër.

Një nga yjet e basketbollit amerikan të 20 viteve të fundit do të luajë për Portland Trail Blazers për një sezon.

35-vjeçari ka shkëlqyer me Denver Nuggets dhe New York Knicks, përpara se të kishte disa eksperienca jo të mira me Houston Rockets dhe Oklahoma City Thunder.

Anthony ka një mesatare prej 24 pikësh për ndeshje në karrierë dhe ka arritur që të jetë pjesë e All Star Game plot 10 herë.