Roshi shënon dhe i jep 3 pikë skuadrës së tij në Rusi

roshi gol 600x338

Odise Roshi shënuar golin e dytë në fitoren 1-2 që skuadra e tij Akhmat Grozni arriti ndaj Orenburgut në transfertë, në kampionatin rust ë futbollit.

Mesfushori i kombëtares realizoi me një goditje të fortë brenda zonës, në minutën e 75.