Një ditë pas tërmetit, vijojnë operacionet e shpëtimit, personat e evakuuar kalojnë natën në çadra

Gjatë gjithë natës skuadrat e shpëtimit, ato shqiptare, por edhe ato greke, serbe dhe italiane, që kanë ardhur në ndihmë, kanë vijuar punën për të gjetur persona që mund të kenë mbetur ende nën rrënoja në godinat e shembura nga tërmeti që goditi vendin të martën. Ndërkohë, personat e evakuuar kanë kaluar natën në tenda të ngritura pranë stadiumit të Durrësit, “Niko Dovana”.