Tërmet i fortë në Greqi, lëkundjet ndjehen dhe në vendin tonë – A2

Tërmet i fortë në Greqi, lëkundjet ndjehen dhe në vendin tonë

termet 1 600x338

Lëkundje të forta tërmeti janë ndjerë mëngjesin e sotëm në Greqi.

Epiqendra e tërmetit me magnitudë 6,1 ishte në ishullin e Kretës dhe lëkundjet janë ndjerë edhe në vendin tonë.

Deri tani nuk raportohet për viktima.