Presidenti Meta dhe kryeministri Rama, së bashku në Vlorë

meta rama vlore 1100x620

Sot është 28 Nëntori, Dita e Flamurit tonë kombëtar. Është një 28 Nëntor i palumtur për Shqipërinë, e cila që prej 26 nëntorit është në zi.

Flamujt sot nuk janë në gjysmështizë, por të gjitha aktvitetet festive për ditët e shënuara të nëntorit të shqiptarëve, Pavarësia dhe Çlirimi i vendit, janë anuluar.

Presidenti Ilir Meta dhe kryeministri Edi Rama nderuan këtë ditë në Vlorë.