Rama: Errësira na rrethon përkohësisht

rama sink 1100x620

Edi Rama ka uruar Ditën e Flamurit me anë të një statusi në Facebook.

“Hyri Dita e Flamurit Kuqezi në errësirën që na rrethon përkohësisht, përpara daljes së diellit. Zoti e bekoftë Shqipërinë, shqiptarët pa asnjë dallim, kudo që janë e pavarësisht bindjeve që kanë dhe flamurin më të bukur në botë sigurisht”.

Postimi shoqërohet me një video ku luhet himni kombëtar.