Komisionieri europian për menaxhimin e krizave, të mërkurën në Shqipëri, Von der Leyen: Jemi pranë popullit shqiptar

Përditësuar më: 30/11/2019, ora 16:33
5b216231 fa49 48ab 809b ef376240cd5c 1 1024x682

Komisionieri europian për menaxhimin e krizave, të mërkurën në Shqipëri, Von der Leyen: Jemi pranë popullit shqiptar

Përditësuar më: 30/11/2019, ora 16:33

Komisioneri Europian për Menaxhimin e Krizave, Janez Lenarcic do të vizitojë Shqipërinë të mërkurën, për të mësuar më tepër mbi dëmet dhe problemet të shkaktuara nga tërmeti i 26 nëntorit.

Kështu tha Presidentja e re e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen. “Sapo fola me Kryeministrin shqiptar, Edi Rama, i cili më tregoi për gjendjen e vështirë pas tërmetit. Kam respekt të madh për popullin shqiptar, që qëndroi i qetë pavarësisht rrethanave. Dua që ta dinë se Bashkimi Europian është në krah të tyre, me dhembshuri dhe veprime”, shkroi Von der Leyen në Twitter.