Rashica “shpëton” Werderin, Bundesligën e kryeson Monchengladbach

rashica 1100x620

Tashmë lideri i Werder Bremës ka vetëm një emër, Milot Rashica. Kosovari i ka shënuar golin e parë dhe atë të fitores në ndeshjen ku Werderi u përball me Wolfsburg, me rezultatin 2-3.

Goli i parë vjen në të 13-ën, me anë të një penalltie, ndërkohë në të 83-tën 23 vjeçari shënon me një aksion personal në kundërsulm duke i dhuruar ekipit të tij 3 pikë të arta për luftën për mbijetesë, dhe duke festuar me gjestin e “shqiponjës”.

Ndërkohë, Borussia Monchengladbach tregon se e ka seriozisht, duke fituar 4-2 kundër një Frajburgu të gjallë, dhe duke u renditur sërish në krye të Bundesligës me 28 pikë.