Erzeni shkruan historinë e saj në volejboll, shkatërron “Partizanin” dhe sfidon Milanon – A2

Erzeni shkruan historinë e saj në volejboll, shkatërron “Partizanin” dhe sfidon Milanon

erzeni 1100x620

Një natë historike për Erzenin në volejboll, Ekipi shijakas kualifikohet në turin e dytë të kupave të Europës në CEV Challenge Cup. , duke mposhtur edhe në takimin e dytë,  dhe me lehtësi, kampionet e Shqipërisë të Partizanit.

Erzeni triumfoi me rezultatin e pastër 3 me 0, ndërsa i nevojiteshin vetëm 2 sete për të prerë biletën e kualifikimit.

Në turin tjetër, skuadra shqiptare pritet nga skuadra italiane e mirënjohur, Milano.

Fatkeqësisht, mbështetësit e Erzenit nuk do të kenë mundësi të përjetojnë këtë ndeshje të madhe në Shqipëri, pasi për shkak të tërmetit të 26 nëntorit është dakordësuar midis ekipeve që të dyja ndeshjet e këtij raundi, të luhen në Milano.

Gjithsesi, mendohet se nuk do të mungojë aspak mbështetja për shqiptarët, duke parë komunitetin që banon në atë qytet.