Mbappe-Neymar, PSG mposht Nantes

mbappe neymar 600x338

PSG mposht Nantes dhe e thellon sërish në 5 pikë avantazhin ndaj Marseille të vendit të dytë në kampionatin francez.

Skuadra e Thomas Tuchel fitoi 2-0 me gola të Mbappe dhe Neymar, të dy në pjesën e dytë.

Ndërkohë, Monaco fitoi 1-2 në transfertë ndaj Toulouse, me gola të Ben Yedder dhe Gelson Martins.